PROJEKT ZaLife

»Heroj za Lajf« je delavnica, ki jo izvajajo zunanji izvajalci v okviru projekta ZaLife. Zasnovana je z namenom podpore mladim, zagotavljanja praktičnih orodij za reševanje izzivov, s katerimi se soočajo v resničnem življenju. Delavnica je namenjena mladim od 7. razreda osnovne šole naprej, vse do dijakov srednjih šol višjih letnikov. Prvi del vključuje deljenje osebnih izkušenj, poudarek na povezovanju, sprejemanju različnosti ter obravnavanje tem nadlegovanja in nasilja v šoli. V drugem delu pa so nagovorjena anonimna vprašanja udeležencev, kjer se preko uporabe igre vlog išče praktične rešitve, ki jih lahko mladi uporabijo v resničnih situacijah. Delavnica v obsegu 2 šolskih ur bo izvedena v 8. razredih.